File Compressor field (7.x-2.0) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Fields
fa: فیلدها

en: Usage
fa: کاربرد

en: Rebuild
fa: بازسازی

en: About
fa: درباره

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: File extension
fa: پسوند فایل

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
fa: این فیلد ID یک فایل را به صورت عدد صحیح نگهداری می‌کند.

en: Upload destination
fa: مقصد بارگذاری

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
fa: محلی‌ که فایل‌های نهایی بایستی ذخیره شوند را انتخاب کنید. ذخیره فایل خصوصی هزینه بیشتری از فایل‌های عمومی دارند، اما اجازه دسترسی محدود به فایل‌ها از میان این رشته را می‌دهد.
