File Compressor field (7.x-2.0) - en to ru translation catalogue (12 entries)

en: Settings
ru: Настройки

en: Fields
ru: Поля

en: Requirements
ru: Требования

en: Usage
ru: Использование

en: Rebuild
ru: Перестроить

en: About
ru: Информация

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Bundle
ru: Набор

en: File extension
ru: Расширение файла

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
ru: Данное поле хранит идентификатор файла как целочисленное значение.

en: Upload destination
ru: Хранилище

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ru: Укажите конечное место сохранения файлов. Личное хранилище файлов занимает больше ресурсов, чем общедоступное, но позволяет ограничить доступ к файлам только данным полем.
