File Entity (fieldable files) (7.x-2.14) - en to ar translation catalogue (143 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: user
ar: مستخدم

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: enable
ar: تفعيل

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: yes
ar: نعم

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: more
ar: المزيد

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Download
ar: تحميل

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Use count
ar: استخدام العد

en: Display settings
ar: إعدادات العرض

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Name
ar: الاسم

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: Archive
ar: الأرشيف

en: View
ar: عرض

en: Audio
ar: الصوت

en: URL
ar: العنوان URL

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Teaser
ar: موجز

en: The username %name does not exist.
ar: لا وجود للمستخدم %name.

en: Updated
ar: التحديث

en: Advanced search
ar: البحث المتقدم

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Upload
ar: رفع

en: type
ar: النوع

en: User
ar: المستخدم

en: Files
ar: الملفات

en: file
ar: ملف

en: no
ar: لا

en: Update options
ar: خيارات التحديث

en: Display links
ar: اعرض الروابط

en: RSS
ar: آر.إس.إس

en: Filter
ar: انتقاء

en: URL alias
ar: بديل المسار

en: File name
ar: اسم الملف

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Media
ar: ميديا

en: Load
ar: تحميل

en: System
ar: النظام

en: Desc
ar: تنازلي

en: security
ar: أمن

en: Loop
ar: حلقة

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Destination
ar: الوجهة

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Pattern
ar: النموذج

en: Operation
ar: عملية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Leave blank for %anonymous.
ar: دعها فارغة ل%anonymous.

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: No items selected.
ar: لم تختر أي عناصر.

en: The update has been performed.
ar: تم إجراء التحديث.

en: Refine
ar: تحسين

en: Undo
ar: تراجع

en: Entity
ar: الكيان

en: Revert
ar: استرجع

en: any
ar: أياً

en: Video
ar: فيديو

en: revert
ar: استرجاع

en: Your settings have been saved.
ar: تم حفظ إعداداتك.

en: File settings
ar: إعدادات الملفات

en: Document
ar: وثيقة

en: @type: deleted %title.
ar: @type: %title حُذف.

en: Processing
ar: قيد المعالجة

en: disable
ar: تعطيل

en: Apply
ar: تطبيق

en: Used in
ar: مستخدمة في

en: The update has encountered an error.
ar: حدث خطأ أثناء التحديث.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ar[0]: تمت معالجة عنصر واحد:
ar[1]: لم تُعالج أي عناصر:
ar[2]: تمت معالجة عنصرين:
ar[3]: تمت معالجة @count عناصر:
ar[4]: تمت معالجة @count عنصرا:
ar[5]: تمت معالجة @count عنصر:

en: Autoplay
ar: تشغيل آلي

en: URL path settings
ar: إعدادات المسار

en: Maximum upload size
ar: أكبر حجم للملف المرفوع

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Show only items where
ar: مواصفات انتقاء المحتوى المعروض

en: @type: updated %title.
ar: @type: تم تحديث %title.

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Containing any of the words
ar: تحتوي على أي من الكلمات

en: Containing the phrase
ar: تحتوي على العبارة

en: Containing none of the words
ar: لا تحتوي على الكلمات

en: Only of the type(s)
ar: فقط من النوع

en: Keyword relevance
ar: مدى مناسبة الكلمة المفتاحية

en: Recently posted
ar: نشر حديثا

en: Factor
ar: المعامل

en: @type %title has been deleted.
ar: تم حذف ال@type‏ %title.

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Title only
ar: العناوين فقط

en: pixels
ar: بكسلات

en: Display type
ar: نوع العرض

en: The specified file %name could not be uploaded.
ar: لم يتم تحويل الملف المحدد %name.

en: MIME type
ar: نوع MIME

en: Search index
ar: فهرس البحث

en: @type %title has been updated.
ar: تم تحديث ال@type‏ %title.

en: Delete link
ar: رابط الحذف

en: - All -
ar: - الكل -

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: An error occurred and processing did not complete.
ar: حدث خطأ ولم تكتمل المعالجة.

en: manage fields
ar: تسيير الحقول

en: User information
ar: معلومات المستخدم

en: Edit URL
ar: تحرير العنوان URL

en: manage display
ar: إدارة العرض

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ar[0]: هل أنت متأكد من حذف هذا العنصر؟
ar[1]: هل أنت متأكد من حذف هذا العنصر؟
ar[2]: هل أنت متأكد من حذف هذين العنصرين؟
ar[3]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟
ar[4]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟
ar[5]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟

en: <em>Edit @type</em> @title
ar: تعديل @title (@type)

en: Full content
ar: المحتوى الكامل

en: Search result
ar: نتيجة البحث

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
ar: تعذر استرداد %file، ﻷنه ليس أرشيف صحيح.

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: None (original image)
ar: لا يوجد (الصورة الأصلية)

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: and where %property is %value
ar: وحيث %property هي %value

en: where %property is %value
ar: عندما يكون %property هو %value

en: and where
ar: وحيث

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
