File Entity (fieldable files) (7.x-2.16) - en to ro translation catalogue (141 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: user
ro: utilizator

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: enable
ro: activare

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: yes
ro: da

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Download
ro: Descarcă

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Use count
ro: Număr de utilizări

en: Display settings
ro: Setări de afişare

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Archive
ro: Arhivă

en: View
ro: Afişează

en: Filename
ro: Nume fișier

en: The username %name does not exist.
ro: Utilizatorul  %name nu există.

en: Updated
ro: Actualizat

en: Advanced search
ro: Căutare avansată

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Upload
ro: Încarcă

en: type
ro: tip

en: User
ro: Utilizator

en: Files
ro: Fișiere

en: file
ro: fisier

en: no
ro: nu

en: Update options
ro: Opţiuni de actualizare

en: Display links
ro: Afişează legăturile

en: Filter
ro: Filtru

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: File name
ro: Numele fișierului

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Load
ro: Încarcă

en: System
ro: Sistem

en: Desc
ro: Descendent

en: security
ro: securitate

en: Loop
ro: Buclă

en: Destination
ro: Destinație

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Pattern
ro: Model

en: Operation
ro: Operație

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Leave blank for %anonymous.
ro: Lăsaţi liber pentru %anonymous.

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: No items selected.
ro: Nu sunt elemente selectate.

en: The update has been performed.
ro: Actualizarea a fost efectuată.

en: Refine
ro: Rafinează

en: Add file
ro: Adaugă fișier

en: Entity
ro: Entitate

en: Revert
ro: Revenire

en: any
ro: orice

en: revert
ro: revenire

en: Your settings have been saved.
ro: Setările au fost salvate.

en: File settings
ro: Configurare fișiere

en: @type: deleted %title.
ro: @type: %title şters.

en: Processing
ro: În procesare

en: disable
ro: dezactivare

en: Apply
ro: Aplică

en: Used in
ro: Utilizat în

en: The update has encountered an error.
ro: Actualizarea a întâmpinat o eroare.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ro[0]: 1 obiect a fost procesat cu succes:
ro[1]: @count obiecte au fost procesate cu succes:
ro[2]: @count de obiecte au fost procesate cu succes:

en: URL path settings
ro: Opţiuni cale URL

en: Maximum upload size
ro: Dimensiune maximă încărcare

en: Usage
ro: Utilizare

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Show only items where
ro: Afişează numai articolele unde

en: @type: updated %title.
ro: @type: %title actualizat.

en: Offset
ro: Decalaj

en: Containing any of the words
ro: Care conţine oricare din cuvintele

en: Containing the phrase
ro: Conţinând fraza

en: Containing none of the words
ro: Care nu conţine nici unul din cuvintele

en: Only of the type(s)
ro: Numai de tip(uri)

en: Keyword relevance
ro: Relevanţă cuvânt-cheie

en: Recently posted
ro: Postări recente

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: @type %title has been deleted.
ro: @type %title a fost şters.

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Title only
ro: Doar titlu

en: pixels
ro: pixeli

en: Generate
ro: Generează

en: Display type
ro: Tipul de afișare

en: The specified file %name could not be uploaded.
ro: Fişierul specificat %name nu a putut fi încărcat.

en: No files available.
ro: Nu sunt fișiere disponibile.

en: MIME type
ro: Tip MIME

en: Search index
ro: Index căutare

en: @type %title has been updated.
ro: @type %title a fost actualizat.

en: The name of the file.
ro: Numele fişierului.

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: An error occurred and processing did not complete.
ro: A apărut o eroare şi procesarea nu a fost finalizată.

en: manage fields
ro: gestiune câmpuri

en: Render
ro: Randare

en: Edit URL
ro: Modifică URL

en: manage display
ro: administrare afişare

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ro[0]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți acest element?
ro[1]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți aceste elemente?

en: <em>Edit @type</em> @title
ro: <em>Editare @type</em> @title

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Search result
ro: Rezultat căutare

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
ro: Nu se poate extrage %file, nu este o arhivă validă.

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Upload a new file
ro: Încarcă un fișier nou

en: Output machine name
ro: Ieșire nume de mașină

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: and where
ro: și unde

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Use site default RSS settings
ro: Utilizează setările RSS implicite ale sitului

en: This field supports tokens.
ro: Acest câmp are suport pentru token-uri.

en: 1 place | @count places
ro[0]: 1 loc
ro[1]: @count locuri
