File Entity (fieldable files) (7.x-2.22) - en to he translation catalogue (150 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: user
he: משתמש

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: enable
he: אפשר

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: yes
he: סוגים

en: List
he: רשימה

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: more
he: עוד

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Download
he: הורדה

en: File
he: קובץ

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Use count
he: שימוש בספירה

en: Display settings
he: הגדרות תצוגה

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Name
he: שם

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: Archive
he: ארכיון

en: View
he: צפיה

en: Audio
he: אודיו

en: URL
he: כתובת URL

en: Filename
he: שם קובץ

en: Teaser
he: תקציר

en: The username %name does not exist.
he: המשתמש %name לא קיים במערכת.

en: Updated
he: עודכן

en: Advanced search
he: חיפוש מתקדם

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Upload
he: העלאה

en: type
he: סוג

en: User
he: משתמש

en: Files
he: קבצים

en: file
he: קובץ

en: no
he: לא

en: Update options
he: אפשרויות עדכון

en: Display links
he: הצג קישורים

en: Filter
he: סינון

en: URL alias
he: נתיב חילופי

en: File name
he: שם קובץ

en: Overridden
he: נדרס

en: Normal
he: נורמלי

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Media
he: מדיה

en: System
he: מערכת

en: Desc
he: יורד

en: security
he: אבטחה

en: Loop
he: בלופ

en: Link text
he: כותרת הקישור

en: Destination
he: יעד

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Pattern
he: פורמט

en: Operation
he: פעולה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Leave blank for %anonymous.
he: השאר ריק עבור %anonymous.

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: No items selected.
he: לא נבחרו פריטים.

en: The update has been performed.
he: העדכון בוצע.

en: Refine
he: מיקוד

en: Undo
he: ביטול

en: Entity
he: יישות

en: Revert
he: שחזור

en: any
he: הכל

en: Video
he: וידאו

en: revert
he: שחזר

en: Your settings have been saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: File settings
he: הגדרות קובץ

en: Document
he: מסמך

en: @type: deleted %title.
he: @type: %title נמחק.

en: Processing
he: בתהליך

en: disable
he: השבתה

en: Apply
he: החל

en: Used in
he: משמש ב-

en: The update has encountered an error.
he: העדכון נתקל בשגיאה.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
he[0]: פריט אחד עובד בהצלחה:
he[1]: @count פריטים עובדו בהצלחה:

en: Autoplay
he: הפעלה אוטומטית

en: URL path settings
he: הגדרת מיקום חלופי

en: File paths
he: מיקומי קבצים

en: Maximum upload size
he: גודל קובץ מירבי

en: Usage
he: שימוש

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Show only items where
he: הצגת פריטים רק כאשר

en: @type: updated %title.
he: @type: %title עודכן.

en: Offset
he: היסט

en: Containing any of the words
he: מכיל אחת מהמילים

en: Containing the phrase
he: מכיל את הביטוי

en: Containing none of the words
he: לא מכיל אף אחת מהמילים

en: Only of the type(s)
he: רק מסוג(ים)

en: Keyword relevance
he: רלוונטיות מילות החיפוש

en: Recently posted
he: פורסם לאחרונה

en: Factor
he: תכונה

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: @type %title has been deleted.
he: @type %title נמחק.

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Title only
he: כותרת בלבד

en: pixels
he: פיקסלים

en: Display type
he: סוג תצוגה

en: The specified file %name could not be uploaded.
he: לא ניתן להעלות את הקובץ %name.

en: No files available.
he: אין קבצים זמינים

en: MIME type
he: סוג MIME

en: Search index
he: חיפוש באינדקס

en: @type %title has been updated.
he: עודכן ה@type %title.

en: Delete link
he: מחיקת קישור

en: Edit link
he: עריכת קישור

en: Fullscreen
he: מסך מלא

en: The name of the file.
he: שם הקובץ.

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: An error occurred and processing did not complete.
he: ארעה שגיאה והעיבוד לא הסתיים.

en: manage fields
he: ניהול שדות

en: Edit URL
he: עריכת כתובת URL

en: manage display
he: ניהול תצוגה

en: <em>Edit @type</em> @title
he: <em>עריכת @type</em> @title

en: Full content
he: תוכן מלא

en: Search result
he: חיפוש בתוצאות

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Update URL alias
he: עדכון כתובות URL חילופיות

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: and where %property is %value
he: וכאשר ה%property הוא %value

en: where %property is %value
he: כאשר ה%property הוא %value

en: and where
he: וכאשר

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Start upload
he: החל העלאה

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: This field supports tokens.
he: השדה הזה תומך ב Tokens
