File Entity (fieldable files) (7.x-2.9) - en to ast translation catalogue (67 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: user
ast: usuariu

en: Save configuration
ast: Guardar configuración

en: enable
ast: activar

en: delete
ast: desaniciar

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: yes
ast: Sí

en: List
ast: Llista

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: more
ast: más

en: Enable
ast: Activar

en: Disable
ast: Desactivar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Download
ast: Baxar

en: File
ast: Ficheru

en: Edit
ast: Editar

en: Size
ast: Tamañu

en: Reset
ast: Reafitar

en: None
ast: Nengún

en: Display settings
ast: Axustes de vista

en: Weight
ast: Pesu

en: Link
ast: Enllaz

en: Image
ast: Imaxe

en: Name
ast: Nome

en: Preview
ast: Entever

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Update
ast: Anovar

en: View
ast: Vista

en: The username %name does not exist.
ast: El usuariu %name nun esiste.

en: Updated
ast: Anováu

en: Advanced search
ast: Gueta avanzada

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Upload
ast: Xubir

en: type
ast: triba

en: User
ast: Usuariu

en: Files
ast: Ficheros

en: file
ast: ficheru

en: no
ast: non

en: Update options
ast: Anovar les opciones

en: Filter
ast: Filtru

en: URL alias
ast: Alias pa la URL

en: File name
ast: Nome del ficheru

en: Width
ast: Anchu

en: Height
ast: Altu

en: System
ast: Sistema

en: security
ast: seguridá

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: Operation
ast: Operación

en: ‹ previous
ast: ‹ anterior

en: next ›
ast: siguiente ›

en: No items selected.
ast: Nun s'esbilló nengún elementu.

en: Refine
ast: Refinar

en: Undo
ast: Desfacer

en: Revert
ast: Desfacer

en: any
ast: cualesquier

en: revert
ast: desfacer

en: Your settings have been saved.
ast: Guardáronse les tos preferencies.

en: File settings
ast: Preferencies de ficheru

en: Processing
ast: Procesando
