File Entity (fieldable files) (7.x-2.9) - en to fi translation catalogue (163 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: user
fi: käyttäjä

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: enable
fi: ota käyttöön

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: yes
fi: kyllä

en: List
fi: Lista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: more
fi: lisää

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Download
fi: Lataa

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Size
fi: Koko

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Use count
fi: Käyttömäärä

en: Display settings
fi: Näyttöasetukset

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Weight
fi: Paino

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Name
fi: Nimi

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Update
fi: Päivitys

en: Archive
fi: Arkisto

en: View
fi: Näytä

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: The username %name does not exist.
fi: Käyttäjätunnusta %name ei ole olemassa.

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Advanced search
fi: Tarkempi haku

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Upload
fi: Siirrä

en: type
fi: tyyppi

en: User
fi: Käyttäjä

en: Files
fi: Tiedostot

en: file
fi: tiedosto

en: no
fi: ei

en: Update options
fi: Päivitysvaihtoehdot

en: Display links
fi: Näytä linkit

en: Filter
fi: Suodatus

en: URL alias
fi: Osoitealias

en: File name
fi: Tiedostonimi

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Load
fi: Lataa

en: System
fi: Järjestelmä

en: security
fi: turvallisuus

en: Loop
fi: Kierros

en: Link text
fi: Linkin teksti

en: Destination
fi: Kohde

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Operation
fi: Toimenpide

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Leave blank for %anonymous.
fi: Jätä tyhjäksi käyttäjälle %anonymous.

en: Tokens
fi: Merkit

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: No items selected.
fi: Yhtään kohdetta ei ole valittuna.

en: The update has been performed.
fi: Päivitys on suoritettu.

en: Refine
fi: Tarkenna

en: Undo
fi: Kumoa

en: Add file
fi: Lisää tiedosto

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: any
fi: mikä tahansa

en: revert
fi: palauta

en: Your settings have been saved.
fi: Asetuksesi on tallennettu.

en: File settings
fi: Tiedostoasetukset

en: @type: deleted %title.
fi: @type: poistettiin %title.

en: Processing
fi: Käsitellään

en: disable
fi: pois käytöstä

en: File types
fi: Tiedostotyypit

en: Apply
fi: Käytä

en: Used in
fi: Käytetään

en: The update has encountered an error.
fi: Päivityksessä tapahtui virhe.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
fi[0]: 1 kohde käsiteltiin:
fi[1]: @count kohdetta käsiteltiin:

en: URL path settings
fi: Polkujen asetukset

en: File paths
fi: Tiedostopolut

en: Maximum upload size
fi: Suurin siirtokoko

en: Usage
fi: Käyttö

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: File display
fi: Tiedostonäkymä

en: Show only items where
fi: Näytä ainoastaan kohteet joissa

en: @type: updated %title.
fi: @type: päivitettiin %title.

en: "@s" content
fi: "@s" sisältö

en: Containing any of the words
fi: Sisältää minkä tahansa sanoista

en: Containing the phrase
fi: Sisältää lauseen

en: Containing none of the words
fi: Ei sisällä sanoja

en: Only of the type(s)
fi: Vain tyyppiä/tyyppejä

en: Keyword relevance
fi: Hakusanan osuvuus

en: Recently posted
fi: Viimeksi lisätty

en: Factor
fi: Tekijä

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: @type %title has been deleted.
fi: @type %title on poistettu.

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Title only
fi: Vain otsikko

en: pixels
fi: pikseliä

en: Generate
fi: Luo

en: Display type
fi: Näkymän tyyppi

en: The specified file %name could not be uploaded.
fi: Tiedoston %name siirtäminen palvelimelle epäonnistui.

en: No files available.
fi: Tiedostoja ei ole saatavilla.

en: Search index
fi: Haun indeksi

en: File preview
fi: Tiedoston esikatselu

en: @type %title has been updated.
fi: @type %title on päivitetty.

en: Delete link
fi: Poistolinkki

en: Edit link
fi: Muokkaa linkkiä

en: Fullscreen
fi: Kokoruututila

en: The name of the file.
fi: Tiedoston nimi.

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: An error occurred and processing did not complete.
fi: Tapahtui virhe; käsittelyä ei tehty loppuun.

en: Binary Data
fi: Binääridata

en: manage fields
fi: hallinnoi kenttiä

en: User information
fi: Käyttäjätiedot

en: Render
fi: Renderöi

en: Edit URL
fi: Muokkaa URLia

en: manage display
fi: ylläpidä näkymää

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
fi[0]: Oletko varma että haluat poistaa tämän elementin?
fi[1]: Oletko varma että haluat poistaa nämä elementit?

en: <em>Edit @type</em> @title
fi: <em>Muokataan @type</em> @title

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: Search result
fi: Hakutulos

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
fi: Tiedoston %file purkaminen epäonnistui, tiedosto ei ole sallittua muotoa

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: Upload a new file
fi: Lataa uusi tiedosto

en: An error occurred and no file was uploaded.
fi: Tapahtui virhe, tiedostoa ei ladattu.

en: Manage files used on your site.
fi: Ylläpidä sivustollasi käytettyjä tiedostoja.

en: Output machine name
fi: Näytä koneluettava nimi

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fi: Erottele tiedostopäätteet pilkuin eroteltuina ilman tiedostopäätettä edeltävää pistettä.

en: None (original image)
fi: Ei mitään (alkuperäinen kuva)

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
fi: Virhe käsiteltäessä operaatiota @operation argumenteilla: @args

en: Update URL alias
fi: Päivitä osoitealias

en: View mode
fi: Näyttötila

en: and where %property is %value
fi: ja jossa %property on %value

en: where %property is %value
fi: jossa %property on %value

en: and where
fi: ja jossa

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Start upload
fi: Tallenna tiedostot

en: Master
fi: Isäntä

en: View mode: %mode
fi: Näkymän tila: %mode

en: No file types available.
fi: Tiedostotyyppejä ei ole saatavilla.

en: When a file is uploaded to this website, it is assigned one of the following types, based on what kind of file it is.
fi: Kun tiedosto ladataan sivustoon, sille määritellään automaattisesti joku seuraavista tyypeistä sen mukaan, minkälainen tiedosto on kyseessä.

en: File view mode
fi: Tiedoston esitystapa

en: Manage settings for the type of files used on your site.
fi: Ylläpidä sivustollasi käytettyjen tiedostotyyppien asetuksia.

en: Use site default RSS settings
fi: Käytä RSS:n oletusasetuksia

en: This field supports tokens.
fi: Kenttä tukee korvauskuvioita.
