File Entity (fieldable files) (7.x-2.9) - en to kn translation catalogue (75 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: user
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: enable
kn: ಶಕ್ತ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: yes
kn: ಹೌದು

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Audio
kn: ಆಡಿಯೋ

en: The username %name does not exist.
kn: %name ಅನ್ನುವ ಸದಸ್ಯರ ಹೆಸರು ಅಸ್ಥಿತ್ವದಲ್ಲಿ ಇಲ್ಲ

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: file
kn: ಕಡತ

en: no
kn: ಇಲ್ಲ

en: Update options
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Load
kn: ಲೋಡ್

en: System
kn: ಗಣಕ

en: Destination
kn: ಗುರಿ

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Pattern
kn: ವಿನ್ಯಾಸ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: The update has been performed.
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡಲಾಗಿದೆ

en: Undo
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Document
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Processing
kn: ಸಂಸ್ಕರಣೆಗೊಳ್ಳುತ್ತಿದೆ

en: disable
kn: ಅಶಕ್ತ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Recently posted
kn: ಇತ್ತೀಚೆಗೆ ಪ್ರಕಟವಾದದ್ದು

en: Text to display
kn: ತೋರಿಸಬೇಕಿರುವ ಪಠ್ಯ

en: pixels
kn: ಪಿಕ್ಸೆಲ್‍ಗಳು

en: Fullscreen
kn: ಪೂರ್ಣಪರದೆ
