File Entity (fieldable files) (7.x-2.9) - en to mr translation catalogue (68 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Previous
mr: मागील

en: Next
mr: पुढील

en: user
mr: सदस्य

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: enable
mr: समर्थ

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: yes
mr: हो

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: more
mr: आणखी

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Download
mr: डाउनलोड

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Size
mr: आकार

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Use count
mr: उपयोगकर्त्यांची संख्या

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Name
mr: नाव

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: View
mr: बघा

en: Audio
mr: ध्वनी

en: The username %name does not exist.
mr: %name हे सदस्य नाम अस्तीत्वात नाही

en: Updated
mr: सुधारित

en: Advanced search
mr: विस्तृत शोध

en: Upload
mr: अपलोड

en: type
mr: प्रकार

en: User
mr: सदस्य

en: Files
mr: फाईल्स

en: Update options
mr: अपडेट पर्याय

en: Filter
mr: गाळणी

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: security
mr: सुरक्षा

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: The update has been performed.
mr: अपडेट केल्या गेले

en: Used in
mr: कोठे वापरली आहे

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: Containing any of the words
mr: या पैकी कुठलाही शब्द

en: Containing the phrase
mr: हे वाक्य

en: Containing none of the words
mr: यापैकी कुठलाही शब्द नको

en: Only of the type(s)
mr: केवळ याच प्रकारात

en: Recently posted
mr: नवीन प्रकाशीत

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: @type %title has been updated.
mr: @type %title संग्रहीत केले

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती
