File Entity (fieldable files) (7.x-2.9) - en to th translation catalogue (84 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Previous
th: ก่อนหน้า

en: Next
th: ถัดไป

en: user
th: ผู้ใช้

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: enable
th: เปิดใช้งาน

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Type
th: ประเภท

en: yes
th: ตกลง

en: List
th: ดูลิสต์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Link
th: ลิงค์

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: View
th: ดู

en: The username %name does not exist.
th: ไม่มีผู้ใช้ %name

en: Advanced search
th: ค้นหาแบบละเอียด

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Upload
th: อัพโหลด

en: type
th: ชนิด

en: file
th: แฟ้ม

en: no
th: ไม่

en: Update options
th: ตัวเลือกในการปรับปรุง

en: URL alias
th: เป็นการกำหนด URL เฉพาะให้กับธีม

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: Media
th: สื่อ

en: System
th: ระบบ

en: security
th: ความปลอดภัย

en: Link text
th: ลิงค์ข้อความ

en: Pattern
th: รูปแบบของ

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: Leave blank for %anonymous.
th: ปล่อยว่างสำหรับ %anonymous

en: No items selected.
th: ยังไม่มีรายการที่เลือก

en: The update has been performed.
th: ปรับปรุงสำเร็จ

en: Undo
th: เลิกทำ

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: any
th: ใดๆ

en: Video
th: วีดีโอ

en: revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: File settings
th: การตั้งค่าไฟล์

en: @type: deleted %title.
th: @type: ลบ %title.

en: Processing
th: กำลังดำเนินการ

en: The update has encountered an error.
th: การอัพเดตพบปัญหา

en: URL path settings
th: การตั้งค่าพาธสำหรับ URL

en: Maximum upload size
th: ขนาดอัปโหลดสูงสุด

en: Show only items where
th: แสดงเฉพาะเนื้อหาที่

en: @type: updated %title.
th: @type: ปรับปรุง %title.

en: Containing any of the words
th: มีคำใดคำหนึ่งต่อไปนี้

en: Containing the phrase
th: มีวลี

en: Containing none of the words
th: ไม่มีคำเหล่านี้

en: Only of the type(s)
th: เฉพาะชนิดเนื้อหา

en: Keyword relevance
th: คีย์เวิร์ดที่สัมพันธ์กัน

en: Recently posted
th: เนื้อหาล่าสุด

en: Factor
th: ส่วนประกอบ

en: @type %title has been deleted.
th: ลบ @type %title แล้ว

en: pixels
th: พิกเซล

en: The specified file %name could not be uploaded.
th: ไฟล์ %name ที่ระบุไม่สามารถอัปโหลดได้

en: No files available.
th: ไม่พบไฟล์ใดๆ

en: @type %title has been updated.
th: อัพเดต @type %title แล้ว

en: Delete link
th: ลบลิงก์

en: Edit link
th: แก้ไขลิงก์

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: An error occurred and processing did not complete.
th: เกิดข้อผิดพลาดบางประการและไม่สามารถดำเนินการให้เสร็จสมบูรณ์ได้

en: Edit URL
th: แก้ไข URL

en: <em>Edit @type</em> @title
th: <em>แก้ไขt @type</em> @title

en: Image style
th: ลักษณะของรูป

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
th: ขนาดอัปโหลดสูงสุด

en: View mode
th: โหมดของวิว

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title
