File Entity (fieldable files) (7.x-3.0-beta17) - en to bs translation catalogue (85 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Previous
bs: Prethodni

en: Next
bs: Sljedeći

en: user
bs: korisnik

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: delete
bs: obriši

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: yes
bs: da

en: List
bs: Izlistaj

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Description
bs: Opis

en: more
bs: još

en: Enable
bs: Omogući

en: Disable
bs: Onemogući

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Size
bs: Veličina

en: None
bs: Nijedan

en: Display settings
bs: Postavke prikaza

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Weight
bs: Težina

en: Image
bs: Slika

en: Name
bs: Ime

en: Preview
bs: Pregled

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Update
bs: Ažuriranje

en: View
bs: Pregled

en: Teaser
bs: Sažetak

en: The username %name does not exist.
bs: Korisničko ime %name ne postoji.

en: Advanced search
bs: Napredna pretraga

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: type
bs: tip

en: User
bs: Korisnik

en: file
bs: datoteka

en: Update options
bs: Osvježi postavke

en: Display links
bs: Prikaz linkova

en: Overridden
bs: Prepisan

en: Normal
bs: Normalno

en: Width
bs: Širina

en: Height
bs: Visina

en: System
bs: Sistem

en: security
bs: bezbjednost

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Leave blank for %anonymous.
bs: Ostavite prazno za %anonymous.

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: No items selected.
bs: Nijedna stavka nije odabrana.

en: The update has been performed.
bs: Osvježavanje je obavljeno.

en: Refine
bs: Rafiniraj

en: Undo
bs: Povrati

en: Revert
bs: Vratiti

en: revert
bs: vratiti

en: Your settings have been saved.
bs: Vaše postavke su sačuvane.

en: @type: deleted %title.
bs: @type: obrisan %title.

en: Processing
bs: Procesujem

en: Apply
bs: Primjeni

en: Used in
bs: Koristi se u

en: The update has encountered an error.
bs: Došlo je do greške pri osvježavanju.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
bs[0]: 1 stavka uspješno procesovana:
bs[1]: @count stavke uspješno procesovane:
bs[2]: @count stavki uspješno procesovano:

en: URL path settings
bs: Postavke za URL putanje

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: Show only items where
bs: Prikaži samo stavke gdje

en: @type: updated %title.
bs: @type: osvježen %title.

en: Containing any of the words
bs: Sadrži bilo koju od riječi

en: Containing the phrase
bs: Sadrži frazu

en: Containing none of the words
bs: Ne sadrži nijednu od riječi

en: Only of the type(s)
bs: Samo tipa

en: Keyword relevance
bs: Relevantnost ključne riječi

en: Recently posted
bs: Nedavno objavljeno

en: Factor
bs: Faktor

en: Text to display
bs: Tekst za prikaz

en: @type %title has been deleted.
bs: @type: %title je obrisan.

en: Title only
bs: Samo naslov

en: Display type
bs: Tip prikaza

en: @type %title has been updated.
bs: @type %title je osvježen.

en: Delete link
bs: Obriši link

en: Edit link
bs: Izmjeni link

en: An error occurred and processing did not complete.
bs: Došlo je do greške i procesovanje nije završeno.

en: manage fields
bs: upravljaj poljima
