File Entity (fieldable files) (7.x-3.0-beta17) - en to is translation catalogue (93 entries)

en: Title
is: Titill

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: user
is: notandi

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: enable
is: virkja

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: yes
is: já

en: List
is: Listi

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: more
is: meira

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Download
is: Hala niður

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Size
is: Stærð

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Display settings
is: Birtingastillingar

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Name
is: Nafn

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: Archive
is: Skjalasafn

en: View
is: Skoða

en: Audio
is: Hljóð

en: URL
is: vefslóð

en: Filename
is: Skráarnafn

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: The username %name does not exist.
is: Notendanafnið %name finnst ekki.

en: Updated
is: Uppfært

en: Advanced search
is: Ítarleg leit

en: Unknown
is: Óþekkt

en: Upload
is: Hlaða upp

en: type
is: gerð

en: User
is: Notandi

en: Files
is: Skrár

en: file
is: skrá

en: no
is: nei

en: Update options
is: Uppfærsluvalkostir

en: Display links
is: Birta hlekki

en: Filter
is: Sía

en: File name
is: Skráarnafn

en: Overridden
is: Yfirritað

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Load
is: Hlaða

en: System
is: Kerfi

en: security
is: öryggi

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Leave blank for %anonymous.
is: Skiljið eftir autt fyrir %anonymous

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: The update has been performed.
is: Uppfærslan hefur verið framkvæmd.

en: Refine
is: Betrumbæta

en: Undo
is: afturkalla

en: revert
is: bakfæra

en: Your settings have been saved.
is: Stillingar þínar hafa verið vistaðar.

en: Processing
is: Í vinnslu

en: disable
is: afvirkja

en: Apply
is: Virkja

en: URL path settings
is: Stillingar URL slóða

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Containing any of the words
is: Inniheldur eitthvert af orðunum

en: Containing the phrase
is: Inniheldur frasann

en: Containing none of the words
is: Inniheldur ekki orðin

en: Display type
is: Birta tegund

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
is: Stærð skráarinnar %filesize fer umfram leyfilega stærð skráa %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
is: Stærð skráarinnar %filesize fer umfram leyfilegan diskakvóta %quota.

en: @type %title has been updated.
is: @type %title hefur verið uppfærð.

en: Delete link
is: Eyða tengli

en: Edit link
is: Breyta tengli

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: <em>Edit @type</em> @title
is: <em>Breyta @type</em> @title
