File Entity (fieldable files) (7.x-3.0-beta17) - en to fa translation catalogue (122 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: user
fa: کاربر

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: yes
fa: بله

en: List
fa: سجل

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: more
fa: بیشتر

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Download
fa: دانلود

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: تدوین

en: Size
fa: اندازه

en: Reset
fa: اعاده

en: None
fa: هیچ

en: Display settings
fa: تنظیمات نمایش

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Archive
fa: آرشیو

en: View
fa: مشاهده

en: Audio
fa: صوتی

en: URL
fa: نشانی

en: Filename
fa: نام فایل

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Updated
fa: به‌روز

en: Advanced search
fa: جستجوی پیشرفته

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Upload
fa: بارگذاری

en: User
fa: کاربر

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: file
fa: فایل

en: no
fa: خیر

en: Update options
fa: گزینه‌های به‌روزرسانی

en: Filter
fa: صافی

en: URL alias
fa: آدرس مستعار

en: File name
fa: نام فایل

en: Overridden
fa: رونویسی

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Media
fa: رسانه

en: System
fa: سیستم

en: Desc
fa: نزولی

en: Loop
fa: حلقه

en: Link text
fa: متن واصلی

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Pattern
fa: الگو

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Leave blank for %anonymous.
fa: برای %anonymous خالی بگذارید.

en: Tokens
fa: توکن‌ها

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: No items selected.
fa: هیچ موردی انتخاب نشده.

en: The update has been performed.
fa: به‌روزرسانی انجام شد.

en: Undo
fa: باز گرداندن

en: Revert
fa: بازگشت

en: Video
fa: ویدیو

en: Your settings have been saved.
fa: تنظیمات شما ذخیره شد.

en: File settings
fa: تنظیمات پرونده

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: Processing
fa: در حال پردازش

en: Apply
fa: تایید

en: Used in
fa: استفاده شده در

en: The update has encountered an error.
fa: به‌روزرسانی با خطا مواجه شد.

en: URL path settings
fa: تنظیمات مسیر نشانی

en: Maximum upload size
fa: حداکثر اندازه بارگذاری

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: @type: updated %title.
fa: @type: %title به‌روز شد.

en: Offset
fa: جابجایی

en: Containing any of the words
fa: شامل هر یک از کلمات

en: Containing the phrase
fa: شامل عبارت

en: Containing none of the words
fa: شامل هیچ یک از کلمات

en: Only of the type(s)
fa: تنها از نوع(انواع) محتوای

en: Keyword relevance
fa: ارتباط کلمه کلیدی

en: Factor
fa: عامل

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Title only
fa: فقط عنوان

en: pixels
fa: پیکسل

en: Display type
fa: نوع نمایش

en: The specified file %name could not be uploaded.
fa: فایل مشخص شده %name نمیتواند بارگذاری شود.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
fa: فایل %filesize حجم دارد و از حداکثر حجم %maxsize بیشتر است.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
fa: فایل %filesize حجم دارد که از سهمیه دیسک تخصیص داده شده %quota بیشتر است.

en: No files available.
fa: هیچ فایلی در دسترس نیست.

en: MIME type
fa: نوع تقلید

en: Search index
fa: شاخص جستجو

en: @type %title has been updated.
fa: @type %title به‌روز شد.

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: An error occurred and processing did not complete.
fa: خطایی رخ داده و پردازش کامل نشد.

en: Edit URL
fa: تدوین آدرس

en: <em>Edit @type</em> @title
fa: <em>تدوین @type</em> @title

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: Entity ID
fa: هویت عنصر

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)

en: Update URL alias
fa: به‌روزرسانی آدرس مستعار

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: This field supports tokens.
fa: این میدان از توکن‌ها پشتیبانی می‌کند.
