File Entity (fieldable files) (7.x-3.0-beta2) - en to eo translation catalogue (94 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Next
eo: Sekva

en: user
eo: uzanto

en: Save configuration
eo: Konservu agordojn

en: enable
eo: ŝaltu

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Operations
eo: Operacioj

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: List
eo: Listo

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: more
eo: pli

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Download
eo: Elŝutu

en: File
eo: Dosiero

en: Edit
eo: Redaktu

en: Size
eo: Grandeco

en: Reset
eo: Restarigu

en: None
eo: Neniu

en: Display settings
eo: Vidigaj opcioj

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Weight
eo: Pezo

en: Link
eo: Ligilo

en: Image
eo: Bildo

en: Name
eo: Nomo

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: View
eo: Vidu

en: The username %name does not exist.
eo: La uzantnomo %name ne ekzistas.

en: Advanced search
eo: Speciala serĉo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Upload
eo: Alŝutu

en: type
eo: tipo

en: User
eo: Uzanto

en: Files
eo: Dosieroj

en: file
eo: dosiero

en: Update options
eo: Ĝisdatigu opciojn

en: RSS
eo: RSS-fluo

en: Filter
eo: Filtrilo

en: System
eo: Sistemo

en: Desc
eo: malkreske

en: security
eo: sekureco

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Operation
eo: Operacio

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Leave blank for %anonymous.
eo: Lasu malplena por %anonymous.

en: ‹ previous
eo: ‹ antaŭa

en: next ›
eo: sekva ›

en: No items selected.
eo: Neniu ero elektita.

en: The update has been performed.
eo: Ĝisdatigo sukcesa.

en: Refine
eo: Rafinu

en: Undo
eo: Malfaru

en: Add file
eo: Aldonu dosieron

en: Revert
eo: Malfari

en: any
eo: iu ajn

en: revert
eo: malfari

en: File settings
eo: Dosieraj agordoj

en: @type: deleted %title.
eo: @type: forigis %title.

en: Processing
eo: Traktante

en: disable
eo: malŝalti

en: Apply
eo: Apliku

en: The update has encountered an error.
eo: La ĝisdatigo trovis eraron.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
eo[0]: 1 ero sukcese proceziĝis:
eo[1]: @count eroj sukcese proceziĝis:

en: URL path settings
eo: Agordoj de URL-vojoj

en: « first
eo: « unua

en: last »
eo: fina »

en: Show only items where
eo: Montru nur erojn kie

en: @type: updated %title.
eo: @type: ĝisdatigita %title.

en: Containing any of the words
eo: Enhavante iu el la vortoj

en: Containing the phrase
eo: Enhavante la frazon

en: Containing none of the words
eo: Enhavante neniujn el la vortoj

en: Only of the type(s)
eo: Nur el la tipo(j)

en: Keyword relevance
eo: Ŝlosilvorta graveco

en: Recently posted
eo: Laste afiŝite

en: Factor
eo: Faktoro

en: @type %title has been deleted.
eo: @type %title estas forigita.

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: @type %title has been updated.
eo: @type %title estas ĝisdatigita.

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: An error occurred and processing did not complete.
eo: Eraro okazis kaj procezado ne finiĝis.

en: manage fields
eo: agordu kampojn

en: manage display
eo: agordu vidigilon

en: <em>Edit @type</em> @title
eo: <em>Edytuj @type</em> @title

en: Image style
eo: Bilda stilo

en: View mode
eo: Vidoreĝimo

en: Asc
eo: kreske
