File Entity (fieldable files) (7.x-3.0-beta2) - en to sv translation catalogue (170 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: user
sv: användare

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: enable
sv: aktivera

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: yes
sv: ja

en: List
sv: Lista

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: more
sv: mer

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Download
sv: Ladda ned

en: File
sv: Fil

en: Edit
sv: Redigera

en: Size
sv: Storlek

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Use count
sv: Antal använd

en: Display settings
sv: Inställningar för visning

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Weight
sv: Vikt

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Name
sv: Namn

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Update
sv: Uppdatera

en: Archive
sv: Arkiv

en: View
sv: Visa

en: Audio
sv: Ljud

en: Teaser
sv: Ingress

en: The username %name does not exist.
sv: Användarnamnet %name finns inte.

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Advanced search
sv: Avancerad sökning

en: Unknown
sv: Okänd

en: Upload
sv: Ladda upp

en: type
sv: typ

en: User
sv: Användare

en: Files
sv: Filer

en: file
sv: fil

en: no
sv: nej

en: Update options
sv: Alternativ för uppdatering

en: Display links
sv: Visa länkar

en: Filter
sv: Filtrera

en: URL alias
sv: URL-alias

en: File name
sv: Filnamn

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Load
sv: Ladda

en: Desc
sv: Fallande

en: security
sv: säkerhet

en: Link text
sv: Länktext

en: Destination
sv: Mål

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Pattern
sv: Mönster

en: Operation
sv: Funktion

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Leave blank for %anonymous.
sv: Lämna detta tomt för %anonymous.

en: Tokens
sv: Ersättningstecken

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: No items selected.
sv: Inga inlägg valda.

en: The update has been performed.
sv: Uppdateringen har genomförts.

en: Refine
sv: Filtrera

en: Undo
sv: Ångra

en: Add file
sv: Lägg till fil

en: Entity
sv: Objekt

en: Revert
sv: Återställ

en: any
sv: någon

en: revert
sv: återställ

en: Your settings have been saved.
sv: Dina inställningar har sparats.

en: File settings
sv: Inställningar för filer

en: Download link
sv: Nedladdningslänk

en: Document
sv: Dokument

en: @type: deleted %title.
sv: @type: raderade %title.

en: Processing
sv: Bearbetar

en: disable
sv: inaktivera

en: Apply
sv: Applicera

en: Used in
sv: Används i

en: The update has encountered an error.
sv: Uppdateringen stötte på ett fel.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
sv[0]: 1 inlägg behandlades utan problem:
sv[1]: @count inlägg behandlades utan problem:

en: URL path settings
sv: Inställningar för URL-alias

en: Maximum upload size
sv: Största uppladdningsstorlek

en: Usage
sv: Användning

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: File display
sv: Filvisning

en: Show only items where
sv: Visa bara inlägg där

en: @type: updated %title.
sv: @type: uppdaterade %title.

en: Offset
sv: Kompensera

en: Containing any of the words
sv: Innehåller något av orden

en: Containing the phrase
sv: Innehåller frasen

en: Containing none of the words
sv: Innehåller inget av orden

en: Only of the type(s)
sv: Endast av typen/typerna

en: Keyword relevance
sv: Sökordsrelevans

en: Recently posted
sv: Senaste inlägg

en: Factor
sv: Faktor

en: Text to display
sv: Text att visa

en: @type %title has been deleted.
sv: %title (@type) har raderats.

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Title only
sv: Enbart titel

en: pixels
sv: pixlar

en: Generate
sv: Generera

en: Display type
sv: Typ av visning

en: The specified file %name could not be uploaded.
sv: Den angivna filen %name kunde inte laddas upp.

en: Delete selected files
sv: Tag bort markerade filer

en: No files available.
sv: Inga filer tillgängliga.

en: Search index
sv: Sökindex

en: @type %title has been updated.
sv: %title (@type) har uppdaterats.

en: Delete link
sv: Radera länk

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: Fullscreen
sv: Helskärmsläge

en: The name of the file.
sv: Filens namn.

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: An error occurred and processing did not complete.
sv: Ett fel inträffade och behandlingen fullföljdes inte.

en: Binary Data
sv: Binär data

en: manage fields
sv: hantera fält

en: Render
sv: Generera

en: Edit URL
sv: URL för redigering

en: manage display
sv: hantera visning

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
sv[0]: Är du säker på att du vill ta bort detta inlägg?
sv[1]: Är du säker på att du vill ta bort dessa inlägg?

en: <em>Edit @type</em> @title
sv: <em>Redigera @type</em> @title

en: Full content
sv: Fullständigt innehåll

en: Search result
sv: Sökresultat

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
sv: Kan inte packa upp %file, inte ett giltig arkiv.

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: The file does not exist.
sv: Filen existerar inte.

en: Output machine name
sv: Mata ut maskinläsbart namn

en: None (original image)
sv: Ingen (ursprunglig bild)

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
sv: Ett fel inträffade vid bearbetning av @operation med argument: @args

en: Update URL alias
sv: Uppdatera URL-alias

en: View mode
sv: Visningsläge

en: and where %property is %value
sv: och där %property är %value

en: where %property is %value
sv: där %property är %value

en: and where
sv: och där

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: View mode: %mode
sv: Vyläge: %mode

en: Use site default RSS settings
sv: Använd webbplatsens förvalda RSS-inställningar

en: This field supports tokens.
sv: Detta fält stöder ersättningstecken.

en: Replace file
sv: Ersätt fil

en: An <em>Image</em> file is a still visual.
sv: En <em>Bild</em>-fil är en stillbilld.

en: An <em>Audio</em> file is a sound recording.
sv: En <em>Ljud</em>-fil är en inspelning av ljud.

en: Display of multiple files
sv: Visning av flera filer

en: Configure allowed file extensions, default alt and title sources, and the file upload wizard.
sv: Konvertera tillåtna filändelser, förvalda källor för alt och title, och filuppladdningsguiden.

en: 1 place | @count places
sv[0]: 1 plats
sv[1]: @count platser

en: Microsoft Office document icon
sv: Ikon för Microsoft Office dokument

en: Office spreadsheet icon
sv: Ikon för Office kalkylblad

en: Office presentation icon
sv: Ikon för Office presentation

en: PDF icon
sv: Ikon för PDF

en: Movie icon
sv: Ikon för film

en: Audio icon
sv: Ikon för ljud

en: Image icon
sv: Ikon för bild

en: Package icon
sv: Ikon för paget

en: HTML icon
sv: Ikon för HTML

en: Plain text icon
sv: Ikon för vanlig text
