File Entity (fieldable files) (7.x-3.0-beta17) - en to nn translation catalogue (74 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Previous
nn: Forrige

en: Next
nn: Neste

en: user
nn: brukar

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: delete
nn: slett

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Author
nn: Forfattar

en: yes
nn: ja

en: List
nn: Liste

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: more
nn: meir

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Download
nn: Last ned

en: File
nn: Fil

en: Edit
nn: Rediger

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: Display settings
nn: Visningsinnstillingar

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Weight
nn: Vekt

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Name
nn: Namn

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: Update
nn: Oppdater

en: View
nn: Sjå på

en: Updated
nn: Oppdatert

en: Advanced search
nn: Avansert søk

en: Upload
nn: Last opp

en: User
nn: Brukar

en: file
nn: fil

en: no
nn: nei

en: Update options
nn: Val for oppdatering

en: Filter
nn: Filtrer

en: security
nn: sikring

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Leave blank for %anonymous.
nn: La feltet vera tomt for å velge %anonymous.

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: The update has been performed.
nn: Oppdatering gjennomført

en: revert
nn: tilbakestill

en: Your settings have been saved.
nn: Innstillingane dine har vorte lagra

en: File settings
nn: Filinnstillingar

en: Processing
nn: Handsamar

en: disable
nn: deaktiver

en: Apply
nn: Bruk

en: URL path settings
nn: Innstillingar for nettadresse

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: Containing any of the words
nn: Som inneheld kva som helst av dei følgjande orda

en: Containing the phrase
nn: Som inneheld frasen

en: Containing none of the words
nn: Som inneheld ingen av orda

en: Only of the type(s)
nn: Berre av typen/typane

en: The specified file %name could not be uploaded.
nn: Fila %name kunne ikkje lastast opp.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
nn: Fila er %filesize stor, dette er meir enn maksimalgrensa på %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
nn: Fila er %filesize stor, og du har ikkje nok plass igjen i lagringsplassen din på %quota.

en: Search index
nn: Søkeindeks

en: @type %title has been updated.
nn: @type %title er oppdatert.

en: Delete link
nn: Slett lenke

en: - All -
nn: - Alle -

en: Machine-readable name
nn: Datamaskinlesbart namn

en: Files must be less than !size.
nn: Filer må vere mindre enn !size.

en: <em>Edit @type</em> @title
nn: <em>Rediger @type</em> @title

en: Full content
nn: Heile innhaldet

en: Search result
nn: Søkeresultat

en: Upload a new file
nn: Last opp ei ny fil
