filedepot (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (54 entries)

en: Approve
id: Setujui

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: approval
id: persetujuan

en: Group
id: Grup

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Cancel
id: Batal

en: Subscribe
id: Berlangganan

en: Unsubscribe
id: Berhenti berlangganan

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Action
id: Tindakan

en: Tags
id: Tag

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Download
id: Unduh

en: view
id: tampilan

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: Size
id: Ukuran

en: Search
id: Pencarian

en: Message
id: Pesan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Default
id: Bawaan

en: Move
id: Pindah

en: Update
id: Perbarui

en: View
id: Lihat

en: Filename
id: Nama berkas

en: User
id: Pengguna

en: Files
id: Berkas

en: Include
id: Termasuk

en: Exclude
id: Kecualikan

en: Submitted
id: Dikirim

en: Warning
id: Peringatan

en: Details
id: Rincian

en: Send
id: Kirim

en: Owner
id: Pemilik

en: Role
id: Peran

en: Close
id: Tutup

en: Use inclusion or exclusion mode
id: Gunakan mode inklusi atau eksklusi

en: Notifications
id: Notifikasi

en: Display Name
id: Nama tampilan

en: Activity
id: Aktifitas

en: Permissions
id: Izin

en: cancel
id: batal

en: Reports
id: Laporan

en: Not enabled
id: Tidak aktif

en: File download
id: Unduh file

en: Admin
id: Administrator

en: upload
id: unggah

en: Lock
id: Kunci

en: Unlock
id: Membuka

en: Choose a file
id: Pilih file
