filedepot (7.x-1.3) - en to fa translation catalogue (56 entries)

en: Approve
fa: موافقت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Subscribe
fa: اشتراک

en: Unsubscribe
fa: لغو اشتراک

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Action
fa: عملکرد

en: Last Updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Download
fa: دانلود

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Size
fa: اندازه

en: Search
fa: جستجو

en: Message
fa: پیغام

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Node ID
fa: شناسه گره

en: Changes
fa: تغییرات

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: View
fa: مشاهده

en: File Size
fa: اندازه فایل

en: Filename
fa: نام فایل

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: User
fa: کاربر

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Submitted
fa: ثبت شده

en: File ID
fa: شناسه فایل

en: Warning
fa: اخطار

en: Details
fa: جزئیات

en: Send
fa: ارسال

en: Owner
fa: مالک

en: Role
fa: نقش

en: Close
fa: بستن

en: Notifications
fa: اطلاع‌رسانی‌ها

en: Folder
fa: پوشه

en: Activity
fa: فعالیت

en: Permissions
fa: مجوزها

en: cancel
fa: لغو

en: Installation
fa: نصب

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: Not enabled
fa: غیرفعال

en: File download
fa: دریافت فایل

en: Admin
fa: مدیر

en: Download file
fa: دانلود فایل

en: Ready
fa: آماده

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fa: پسوندها را با فاصله یا کاما از هم جدا کنید و نقطه ابتدای آنها را ننویسید.

en: Choose a file
fa: یک فایل انتخاب کنید
