filedepot (7.x-1.3) - en to uk translation catalogue (89 entries)

en: Approve
uk: Схвалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Group
uk: Група

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Subscribe
uk: Підписатися

en: Unsubscribe
uk: Відписатися

en: Description
uk: Опис

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Action
uk: Дія

en: Last Updated
uk: Востаннє оновлено

en: Tags
uk: Теґи

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Download
uk: Завантаження

en: File
uk: Файл

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Size
uk: Розмір

en: Search
uk: Пошук

en: Message
uk: Повідомлення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Node ID
uk: ID матеріалу

en: Changes
uk: Зміни

en: Default
uk: Базово

en: Move
uk: Перенесення

en: Update
uk: Оновити

en: View
uk: Перегляд

en: File Size
uk: Розмір файла

en: Filename
uk: Назва файла

en: Notes
uk: Примітки

en: User
uk: Користувач

en: Files
uk: Файли

en: Save Settings
uk: Зберегти налаштування

en: Submitted
uk: Надіслано

en: File ID
uk: ID файла

en: Warning
uk: Попередження

en: Details
uk: Подробиці

en: Send
uk: Надіслати

en: Owner
uk: Власник

en: Role
uk: Роль

en: Close
uk: Закрити

en: Notifications
uk: Сповіщення

en: Folders
uk: Теки

en: Folder
uk: Тека

en: Display Name
uk: Відображуване ім'я

en: Upload Success
uk: Вдале завантаження

en: Date Added
uk: Додано

en: Activity
uk: Активність

en: Requirements
uk: Вимоги

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Performance Settings
uk: Параметри швидкодії

en: File management
uk: Керування файлами

en: cancel
uk: скасувати

en: Edit File
uk: Змінити файл

en: Delete File
uk: Видалити файл

en: Upload File
uk: Відвантажити файл

en: Installation
uk: Встановлення

en: File Name
uk: Назва файлу

en: Thank You
uk: Дякую

en: Reports
uk: Звіти

en: Invalid request
uk: Некоректний запит

en: Not enabled
uk: Вимкнено

en: New Folder
uk: Створити теку

en: File download
uk: Завантаження файла

en: Folder Name
uk: Назва теки

en: Admin
uk: Адмін

en: Delete selected files
uk: Вилучити вибрані файли

en: Total Size
uk: Загальний розмір

en: Download file
uk: Завантажити файл

en: Email Notification
uk: Сповіщення електронною поштою

en: Misc Options
uk: Інші опції

en: Ready
uk: Готово

en: Lock
uk: Заблокувати

en: Unlock
uk: Розблокувати

en: Download File
uk: Завантажити файл

en: Invalid File
uk: Неприпустимий файл

en: Delete Confirmation
uk: Підтвердження видалення

en: Submitter
uk: Надсилач

en: Parent Folder
uk: Батьківська тека

en: Error creating folder
uk: Помилка при створенні теки

en: Search Tags
uk: Шукати теґи

en: Error deleting folder
uk: Помилка при вилученні теки

en: Error deleting file
uk: Помилка видалення файла

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
uk: Розширення вводити через пробіл або кому і крапку перед розширенням не ставити.

en: Choose a file
uk: Виберіть файл

en: New File
uk: Новий файл
