filedepot (7.x-1.1) - en to ru translation catalogue (78 entries)

en: Approve
ru: Утвердить

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: approval
ru: утверждение

en: Group
ru: Группа

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Cancel
ru: Отмена

en: Subscribe
ru: Подписаться

en: Unsubscribe
ru: Отписаться

en: admin
ru: админ

en: Description
ru: Описание

en: Enabled
ru: Включено

en: Action
ru: Действие

en: Last Updated
ru: Последнее обновление

en: Tags
ru: Теги

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Download
ru: Скачать

en: view
ru: представление

en: File
ru: Файл

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Size
ru: Размер

en: Search
ru: Поиск

en: Message
ru: Сообщение

en: Settings
ru: Настройки

en: Changes
ru: Изменения

en: Default
ru: По умолчанию

en: Move
ru: Перенести

en: Update
ru: Обновить

en: View
ru: Просмотр

en: Filename
ru: Имя файла

en: Notes
ru: Примечания

en: User
ru: Пользователь

en: Files
ru: Файлы

en: Save Settings
ru: Сохранить настройки

en: Submitted
ru: Отправлено

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Details
ru: Подробности

en: Send
ru: Отправить

en: Owner
ru: Владелец

en: Role
ru: Роль

en: Close
ru: Закрыть

en: Notifications
ru: Уведомления

en: Folders
ru: Папки

en: Folder
ru: Папка

en: Display Name
ru: Отображаемое имя

en: Upload Success
ru: Успешная загрузка

en: Activity
ru: Активность

en: Requirements
ru: Требования

en: Permissions
ru: Права доступа

en: Performance Settings
ru: Параметры производительности

en: cancel
ru: отмена

en: Edit File
ru: Редактировать файл

en: Delete File
ru: Удалить файл

en: Upload File
ru: Закачать файл

en: Installation
ru: Установка

en: File Name
ru: Имя файла

en: Reports
ru: Отчёты

en: Not enabled
ru: Выключено

en: File download
ru: Скачивание файла

en: Admin
ru: Администратор

en: Delete selected files
ru: Удалить выбранные файлы

en: Total Size
ru: Общий размер

en: Download file
ru: Скачать файл

en: upload
ru: загрузка

en: Ready
ru: Готов

en: Lock
ru: Заблокировать

en: Unlock
ru: Разблокировать

en: Download File
ru: Загрузка файла

en: Delete Confirmation
ru: Подтверждения удаления

en: Submitter
ru: Отправитель

en: Direct link to file
ru: Прямая ссылка на файл

en: Access Rights
ru: Права доступа

en: Please wait ...
ru: Пожалуйста подождите ...

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ru: Введите расширения через пробел или запятую. Не используйте точку перед расширением.

en: Choose a file
ru: Выберите файл
