File Picker (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (73 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Private
fr: Privé

en: Groups
fr: Groupes

en: Group
fr: Groupe

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Comments
fr: Commentaires

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Go
fr: Allez

en: File
fr: Fichier

en: Edit
fr: Modifier

en: Size
fr: Taille

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: Import
fr: Importer

en: Save
fr: Enregistrer

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Add
fr: Ajouter

en: User Name
fr: Nom d'utilisateur

en: Statistics
fr: Statistiques

en: Permitted file extensions
fr: Extensions autorisées

en: Upload
fr: Transférer

en: User
fr: Utilisateur

en: Files
fr: Fichiers

en: Open link in new window
fr: Ouvrir le lien dans une nouvelle fenêtre

en: All
fr: Tout

en: Node Types
fr: Types de nœuds

en: Medium
fr: Moyen

en: Media
fr: Média

en: Unlimited
fr: Illimité

en: State
fr: État

en: added
fr: ajouté

en: Group name
fr: Nom du groupe

en: General
fr: Général

en: No groups
fr: Aucun groupe

en: Link text
fr: Texte du lien

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Stats
fr: Statistiques

en: Edit group
fr: Modifier le groupe

en: Add group
fr: Ajouter un groupe

en: seconds
fr: secondes

en: Show
fr: Afficher

en: No groups found.
fr: Aucun groupe n'a été trouvé.

en: Short
fr: Court

en: Group Name
fr: Nom du groupe

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
fr: Extensions autorisées par défaut pour transfert par les utilisateurs. Séparer les extensions avec une espace et ne pas inclure le premier point.

en: Blocks
fr: Blocs

en: Used
fr: Utilisé

en: selected
fr: sélectionné

en: Config
fr: Configuration

en: 1 group | @count groups
fr[0]: 1 groupe
fr[1]: @count groupes

en: Private groups
fr: Groupes privés

en: Finished with an error.
fr: Terminé avec erreur

en: Edit file
fr: Modifier le fichier

en: 1 file | @count files
fr[0]: 1 fichier
fr[1]: @count fichiers

en: Processed @current out of @total.
fr: @current sur @total traité(s).

en: Bulk Operations
fr: Opérations en masse

en: Bulk operations
fr: Opérations en masse

en: No users found.
fr: Aucun utilisateur trouvé.

en: Progress bar message
fr: Message de la barre de progression

en: Edit group roles
fr: Modifier les rôles de groupe

en: Group statistics
fr: Statistiques de groupes

en: Progress bar
fr: Barre de progression

en: Private files
fr: Fichiers privés

en: Public files
fr: Fichiers publics

en: removed
fr: supprimé

en: Insert file
fr: Insérer un fichier
