File Picker (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (50 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Private
ro: Privat

en: Groups
ro: Grupuri

en: Group
ro: Grup

en: List
ro: Listă

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Comments
ro: Comentarii

en: Action
ro: Acțiune

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Go
ro: Mergi

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: Add
ro: Adaugă

en: User Name
ro: Nume utilizator

en: Statistics
ro: Statistici

en: Permitted file extensions
ro: Extensii permise pentru fişiere

en: Upload
ro: Încarcă

en: User
ro: Utilizator

en: Files
ro: Fișiere

en: Open link in new window
ro: Deschidere legătură în fereastră nouă

en: All
ro: Toate

en: Medium
ro: Mediu

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: State
ro: Status

en: Users
ro: Utilizatori

en: Stats
ro: Statistici

en: Add group
ro: Adaugă grup

en: seconds
ro: secunde

en: Show
ro: Arată

en: Long
ro: Lung

en: Short
ro: Scurt

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
ro: Extensiile implicite pe care pot să le încarce utilizatorii. Separaţi extensiile cu un spaţiu şi nu includeţi punctul introductiv.

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Config
ro: Configurație

en: Private files
ro: Fişiere private

en: Public files
ro: Fișiere publice
