Filter field list (7.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
de: Auf <em>Ja</em> einstellen, wenn diese Kategorie standardmäßig ausgewählt sein soll.

en: Field name
de: Feldname

en: Field type
de: Feldtyp

en: Fields
de: Felder

en: Other
de: Weitere

en: Show only items where
de: Nur Einträge anzeigen mit

en: No content available.
de: Kein Inhalt verfügbar.

en: @field_name (Locked)
de: @field_name (Gesperrt)

en: Field types
de: Feldtypen

en: No fields have been defined yet.
de: Es wurden noch keine Felder angelegt.

en: (module: !module)
de: (Modul: !module)
