Filter field list (7.x-1.0-alpha1) - en to eo translation catalogue (7 entries)

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
eo: Elektu  <em>Jes</em> se vi volus ke ĉi tiu kategorio estu elektita defaŭlte.

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Field name
eo: Nomo de kampo

en: Field type
eo: Speco de kampo

en: Fields
eo: Kampoj

en: Other
eo: Alia

en: Show only items where
eo: Montru nur erojn kie
