Filter field list (7.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (11 entries)

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
pl: <em>Tak</em>, jeśli ta kategoria ma być domyślnie wybrana.

en: Filter
pl: Filtr

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Field type
pl: Typ pola

en: Fields
pl: Pola

en: Other
pl: Inne

en: Show only items where
pl: Pokaż tylko te elementy, których

en: No content available.
pl: Brak zawartości.

en: @field_name (Locked)
pl: @field_name (zablokowane)

en: Field types
pl: Typy pól

en: No fields have been defined yet.
pl: Nie ustawiono jeszcze żadnych pól.
