Filter field list (7.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
ro: Selectează <em>Da</em> dacă doreşti această categorie să fie implicită.

en: Filter
ro: Filtru

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Other
ro: Altele

en: Show only items where
ro: Afişează numai articolele unde

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: @field_name (Locked)
ro: @field_name (Blocat)

en: Field types
ro: Tipuri de câmp
