Filter field list (7.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (12 entries)

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
ru: Установите в значение <em>Да</em>, если вы желаете, чтобы эта категория выбиралась по умолчанию.

en: Filter
ru: Фильтр

en: Field name
ru: Имя поля

en: Field type
ru: Тип поля

en: Fields
ru: Поля

en: Other
ru: Другое

en: Show only items where
ru: Показать материалы, у которых

en: No content available.
ru: Нет доступных материалов.

en: @field_name (Locked)
ru: @field_name (Заблокировано)

en: Field types
ru: Типы полей

en: No fields have been defined yet.
ru: Не задано ни одного поля.

en: (module: !module)
ru: (модуль: !module)
