Filter field list (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
tr: Eğer bu kategorinin öntanımlı olarak seçilmiş olmasını istiyorsanız bunu <em>Evet</em> yapın.

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Field name
tr: Alan adı

en: Field type
tr: Alan tipi

en: Fields
tr: Alanlar

en: Other
tr: Diğer

en: Show only items where
tr: Öyle öğeleri göster ki

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: @field_name (Locked)
tr: @field_name (Kilitli)

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: No fields have been defined yet.
tr: Henüz hiçbir alan tanımlanmamış.

en: (module: !module)
tr: (eklenti: !module)
