Filter field list (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
uk: Виберіть <em>Так</em>, якщо хочете, щоб дана категорія була вибраною від початку.

en: Filter
uk: Фільтр

en: Field name
uk: Назва поля

en: Field type
uk: Тип поля

en: Fields
uk: Поля

en: Other
uk: Інше

en: Show only items where
uk: Відображати лише позиції, де

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: @field_name (Locked)
uk: @field_name (Заблоковано)

en: Field types
uk: Типи полів

en: No fields have been defined yet.
uk: Поки жодного поля не визначено.

en: (module: !module)
uk: (модуль: !module)
