Filter field list (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Field
pt: Campo

en: Filter
pt: Filtro

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Field type
pt: Tipo do campo

en: Other
pt: Outro

en: No content available.
pt: Conteúdo não disponível

en: @field_name (Locked)
pt: @field_name (Trancado)
