Finder (7.x-1.6) - en to ar translation catalogue (60 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Prefix
ar: سابقة

en: Suffix
ar: لاحقة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Required
ar: ضروري

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Views
ar: الرؤى

en: Path
ar: المسار

en: results
ar: النتائج

en: Text
ar: نص

en: Mail
ar: البريد الإلكتروني

en: User
ar: المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Node
ar: العقدة

en: Active
ar: نشط

en: Comment
ar: التعليق

en: Published
ar: منشور

en: Contains
ar: يحتوي

en: Advanced
ar: متقدم

en: Role
ar: الدور

en: Rows
ar: صفوف

en: Default Views
ar: الرؤى الإفراضي

en: Arguments
ar: المتغيرات

en: Operator
ar: العامل

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: minutes
ar: دقائق

en: Delimiter
ar: مُحَدِد

en: Select list
ar: لائحة الخيارات

en: Greater than
ar: أكبر من

en: Less than
ar: أصغر من

en: Promote
ar: رَقِّ

en: Changed
ar: تم التغير

en: Relationships
ar: العلاقات

en: Sticky
ar: مثبت

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: PHP Code
ar: كود PHP

en: Check boxes/radio buttons
ar: خانات اختيار/مربعات التحديد

en: Form
ar: النموذج

en: Pager
ar: دليل الصفحات

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: field
ar: حقل

en: Translate
ar: ترجمة

en: Element
ar: عنصر

en: Autocomplete matching
ar: الإكمال التلقائي (متطابق)

en: Translate interface
ar: ترجمة الواجهة

en: Elements
ar: العناصر

en: Autocomplete popup
ar: نافذة الإكمال التلقائي

en: Searching for matches...
ar: جاري البحث عن الكلمات المطابقة...
