Finder (7.x-1.6) - en to nn translation catalogue (34 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Author
nn: Forfattar

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Edit
nn: Rediger

en: None
nn: Ingen

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Required
nn: Påkrevd

en: Name
nn: Namn

en: Import
nn: Importer

en: Path
nn: Sti

en: results
nn: resultat

en: User
nn: Brukar

en: Created
nn: Laga

en: Active
nn: Aktiv

en: Comment
nn: Kommentar

en: Published
nn: Publisert

en: Contains
nn: Inneheld

en: Role
nn: Rolle

en: Rows
nn: Rader

en: Arguments
nn: Argument

en: Equals
nn: Lik

en: minutes
nn: minutt

en: Select list
nn: Listevalg

en: Greater than
nn: Større enn

en: Less than
nn: Mindre enn

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Translate
nn: Omset

en: Starts with
nn: Startar med

en: Ends with
nn: Sluttar med

en: Translate interface
nn: Omsetjing av grensesnitt
