Finder (7.x-2.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (80 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Prefix
ar: سابقة

en: Suffix
ar: لاحقة

en: Operations
ar: عمليات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: more
ar: المزيد

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: default
ar: المبدئي

en: Weight
ar: الوزن

en: Multiple
ar: متعدد

en: Required
ar: ضروري

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Field
ar: الحقل

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: Path
ar: المسار

en: results
ar: النتائج

en: Text
ar: نص

en: Continue
ar: متابعة

en: Are you sure you want to delete %title?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف %title؟

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: 1 hour | @count hours
ar[0]: ساعة واحدة
ar[1]: أقل من ساعة
ar[2]: ساعتين
ar[3]: @count ساعات
ar[4]: @count ساعة
ar[5]: @count ساعة

en: 1 day | @count days
ar[0]: يوم واحد
ar[1]: أقل من يوم
ar[2]: يومين
ar[3]: @count أيام
ar[4]: @count يوما
ar[5]: @count يوم

en: Never
ar: أبدا

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Custom
ar: مخصص

en: Fields
ar: الحقول

en: Contains
ar: يحتوي

en: Textfield
ar: حقل نص

en: Caching
ar: التخزين المؤقت

en: Desc
ar: تنازلي

en: Other
ar: آخر

en: Basic
ar: الأساسي

en: Choices
ar: الخيارات

en: Rows
ar: صفوف

en: Operator
ar: العامل

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: minutes
ar: دقائق

en: Select list
ar: لائحة الخيارات

en: Greater than
ar: أكبر من

en: Less than
ar: أصغر من

en: Results
ar: النتائج

en: Style
ar: نمط

en: Relationship
ar: العلاقة

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Check boxes/radio buttons
ar: خانات اختيار/مربعات التحديد

en: Form
ar: النموذج

en: empty
ar: فارغ

en: Pager
ar: دليل الصفحات

en: 1 year | @count years
ar[0]: سنة واحدة
ar[1]: أقل من سنة
ar[2]: سنتان
ar[3]: @count سنوات
ar[4]: @count سنة
ar[5]: @count سنة

en: 1 week | @count weeks
ar[0]: أسبوع واحد
ar[1]: أقل من أسبوع
ar[2]: أسبوعين
ar[3]: @count أسابيع
ar[4]: @count أسبوعا
ar[5]: @count أسبوع

en: 1 min | @count min
ar[0]: دقيقة واحدة
ar[1]: أقل من دقيقة
ar[2]: دقيقتين
ar[3]: @count دقائق
ar[4]: @count دقيقة
ar[5]: @count دقيقة

en: 1 sec | @count sec
ar[0]: ثانية واحدة
ar[1]: أقل من ثانية
ar[2]: ثانيتين
ar[3]: @count ثوان
ar[4]: @count ثانية
ar[5]: @count ثانية

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: field
ar: حقل

en: Inherit
ar: مشتق

en: 1 month | @count months
ar[0]: شهر واحد
ar[1]: أقل من شهر
ar[2]: شهران
ar[3]: @count أشهر
ar[4]: @count شهراً
ar[5]: @count شهر

en: - All -
ar: - الكل -

en: Allow multiple values
ar: السماح بتعدد القيم

en: Administrative description
ar: الوصف الإداري

en: Elements
ar: العناصر

en: Autocomplete popup
ar: نافذة الإكمال التلقائي

en: Searching for matches...
ar: جاري البحث عن الكلمات المطابقة...

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
