Finder (7.x-2.0-alpha3) - en to he translation catalogue (89 entries)

en: Title
he: כותרת

en: value
he: ערך

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: more
he: עוד

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Go
he: קדימה

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: default
he: ברירת מחדל

en: Weight
he: משקל

en: Multiple
he: מרובה

en: Required
he: נדרש

en: Settings
he: הגדרות

en: Field
he: שדה

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Path
he: מיקום

en: results
he: תוצאות

en: Text
he: טקסט

en: Continue
he: להמשיך

en: Are you sure you want to delete %title?
he: האמנם ברצונך למחוק את '%title'?

en: All
he: הכל

en: Page
he: דף

en: 1 hour | @count hours
he[0]: שעה אחת
he[1]: @count שעות

en: 1 day | @count days
he[0]: יום אחד
he[1]: @count ימים

en: Never
he: לעולם

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Custom
he: מותאם

en: Fields
he: שדות

en: Contains
he: מכיל

en: Textfield
he: שדה טקסט

en: Caching
he: אחסון במטמון

en: Desc
he: יורד

en: Other
he: אחר

en: Basic
he: בסיסי

en: Choices
he: אפשרויות בחירה

en: Rows
he: שורות

en: Operator
he: אופרטור

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Select list
he: רשימת בחירה

en: Greater than
he: גדול מ

en: Less than
he: פחות מ-

en: Results
he: תוצאות

en: Style
he: סגנון

en: Relationship
he: יחס

en: Storage
he: אחסון

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Apply
he: החל

en: Check boxes/radio buttons
he: תיבות סימון/לחצני אפשרויות

en: Form
he: טופס

en: empty
he: ריק

en: Sort
he: מיון

en: Pager
he: דפדוף

en: 1 year | @count years
he[0]: שנה אחת
he[1]: @count שנים

en: 1 week | @count weeks
he[0]: שבוע אחד
he[1]: @count שבועות

en: 1 min | @count min
he[0]: דקה אחת
he[1]: @count דקות

en: 1 sec | @count sec
he[0]: שנייה אחת
he[1]: @count שניות

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: field
he: שדה

en: Inherit
he: תירש

en: 1 month | @count months
he[0]: חודש אחד
he[1]: @count חודשים

en: Starts with
he: מתחיל ב

en: Ends with
he: מסתיים ב

en: Taxonomy term name.
he: שם מושג הטקסונומיה.

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Administrative description
he: תאור בממשק הניהול

en: Autocomplete textfield
he: שדה טקסט עם השלמה אוטומטית

en: Max length
he: אורך מקסימלי

en: Autocomplete popup
he: השלמה אוטומטית בפופאפ

en: Searching for matches...
he: מחפש עבור תאימויות...

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Contextual filter
he: מסנן תלוי הקשר
