Finder (7.x-2.0-alpha6) - en to ro translation catalogue (81 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: value
ro: valoare

en: Suffix
ro: Sufix

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: default
ro: implicit

en: Weight
ro: Greutate

en: Multiple
ro: Multiplă

en: Required
ro: Necesar

en: Settings
ro: Setări

en: Field
ro: Câmp

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: Path
ro: Cale

en: results
ro: rezultaterezultate

en: Continue
ro: Continuare

en: Are you sure you want to delete %title?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi %title?

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: 1 hour | @count hours
ro[0]: 1 oră
ro[1]: @count ore
ro[2]: @count de ore

en: 1 day | @count days
ro[0]: 1 zi
ro[1]: @count zile
ro[2]: @count de zile

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Never
ro: Niciodată

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Custom
ro: Personalizat

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: Desc
ro: Descendent

en: Other
ro: Altele

en: Basic
ro: Simplu

en: Choices
ro: Alegeri

en: Rows
ro: Rânduri

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Select list
ro: Listă selecţie

en: Results
ro: Rezultate

en: Style
ro: Stil

en: Relationship
ro: Relaţie

en: Storage
ro: Depozitare

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Apply
ro: Aplică

en: Check boxes/radio buttons
ro: Casetele de selectare/butoane radio

en: Form
ro: Formular

en: empty
ro: gol

en: Sort
ro: Sortare

en: Pager
ro: Paginator

en: 1 year | @count years
ro[0]: 1 an
ro[1]: @count ani
ro[2]: @count de ani

en: 1 week | @count weeks
ro[0]: 1 săptămână
ro[1]: @count săptămâni
ro[2]: @count de săptămâni

en: 1 min | @count min
ro[0]: 1 min
ro[1]: @count minute
ro[2]: @count de minute

en: 1 sec | @count sec
ro[0]: 1 sec
ro[1]: @count sec
ro[2]: @count de sec

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: field
ro: câmp

en: Inherit
ro: Moşteneşte

en: 1 month | @count months
ro[0]: 1 lună
ro[1]: @count luni
ro[2]: @count de luni

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Allow multiple values
ro: Permite valori multiple

en: Administrative title
ro: Titlu administrativ

en: Administrative description
ro: Descriere administrativă

en: Elements
ro: Elemente

en: Autocomplete popup
ro: Popup autocompletare

en: Searching for matches...
ro: Se caută potriviri...

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Contextual filter
ro: Filtru contextual

en: Element type
ro: Tip de element
