Flag (7.x-2.2) - en to ro translation catalogue (77 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: enable
ro: activare

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: List
ro: Listă

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Comments
ro: Comentarii

en: Action
ro: Acțiune

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Number
ro: Număr

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Update
ro: Actualizare

en: User
ro: Utilizator

en: Continue
ro: Continuare

en: Are you sure you want to delete %title?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi %title?

en: All
ro: Toate

en: Module
ro: Modul

en: Roles
ro: Roluri

en: Add action
ro: Adaugă acţiune

en: Nodes
ro: Noduri

en: Display options
ro: Opțiuni de afișare

en: By
ro: De

en: Role
ro: Rol

en: Users
ro: Utilizatori

en: Flag
ro: Semnalizare

en: Threshold
ro: Prag

en: Messages
ro: Mesaje

en: The update has been performed.
ro: Actualizarea a fost efectuată.

en: Greater than
ro: Mai mare

en: Less than
ro: Mai mic

en: Link type
ro: Tip de legătură

en: My bookmarks
ro: Marcajele mele

en: flag
ro: marcaj

en: Delete action
ro: Şterge acţiune

en: Any user
ro: Orice utilizator

en: Content ID
ro: ID Conținut

en: No roles
ro: Fară roluri

en: Flag user
ro: Marchează utilizatorul

en: Flagged
ro: Marcat

en: Bundles
ro: Tipuri

en: Comments are responses to node content.
ro: Comentariile sunt răspunsuri la conținutul nodului.

en: Users who have created accounts on your site.
ro: Utilizatorii care au creat conturi pe site-ul dumneavoastră.

en: Default flags
ro: Marcaje implicite

en: Disabled Flags
ro: Marcaje dezactivate

en: Flagged message
ro: Mesaj marcat

en: Edit action
ro: Editează acțiunea

en: Select a flag
ro: Selectează un marcaj

en: falls below
ro: scade sub

en: Flag actions
ro: Acțiunile marcajului

en: Flag:
ro: Steag:

en: The flag type
ro: Tipul marcajului

en: Not flagged
ro: Nemarcat

en: Current user
ro: Utilizatorul curent

en: by current user
ro: de utilizatorul curent

en: by any user
ro: de orice utilizator

en: It is flaggable
ro: e marcabil

en: No flags
ro: Fară marcaje

en: No additional restrictions
ro: Fară restricții in plus

en: Flag to affect
ro: Marcajele afectate

en: update code
ro: cod actualizare

en: Flag access
ro: Marchează accesul

en: Flag import code
ro: Marchează codul de import

en: Exposed
ro: Expus

en: Flag title
ro: Titlul marcajului

en: Flag count
ro: Număr marcaje

en: Edit flag
ro: Editează marcaj

en: Delete flag
ro: Șterge marcaj

en: Add flag
ro: Adaugă marcaj

en: Save flag
ro: Salvează marcajul
