Flag (7.x-2.0) - en to id translation catalogue (49 entries)

en: Title
id: Judul

en: enable
id: hidupkan

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: List
id: Daftar

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Comments
id: Komentar

en: Action
id: Tindakan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Number
id: Angka

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Default
id: Bawaan

en: Update
id: Perbarui

en: Add
id: Tambah

en: User
id: Pengguna

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Are you sure you want to delete %title?
id: Anda yakin ingin menghapus %title?

en: All
id: Semua

en: Node types
id: Jenis-jenis node

en: Module
id: Modul

en: Roles
id: Peran

en: Add action
id: Tambah tindakan

en: Nodes
id: Node

en: Display options
id: Opsi tampilan

en: By
id: Oleh

en: Role
id: Peran

en: Users
id: Pengguna

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Tokens
id: Token

en: The update has been performed.
id: Pembaruan sudah dilakukan.

en: Greater than
id: Lebih besar dari

en: Less than
id: Kurang dari

en: My bookmarks
id: Bookmark-ku

en: Delete action
id: Hapus perintah

en: Content ID
id: ID Konten

en: Bundles
id: Bundel

en: Users who have created accounts on your site.
id: Pengguna yang membuat akun di situs Anda.

en: Confirmation form
id: Formulir konfirmasi

en: Edit action
id: Ubah action

en: Current user
id: Anggota sekarang

en: A normal non-JavaScript request will be made and the current page will be reloaded.
id: Sebuah permintaan normal non-JavaScript akan dibuat dan halaman saat ini akan dimuat ulang.
