Flag (7.x-3.4) - en to fa translation catalogue (56 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: enable
fa: فعال‌سازی

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: List
fa: فهرست

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Action
fa: عملکرد

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Number
fa: عدد

en: Weight
fa: وزن

en: edit
fa: ویرایش

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: ID
fa: شناسه

en: Unknown
fa: نامشخص

en: User
fa: کاربر

en: Continue
fa: ادامه

en: Are you sure you want to delete %title?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید %title را حذف کنید؟

en: All
fa: همه

en: Module
fa: ماژول

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Add action
fa: افزودن عملیات

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: Display options
fa: گزینه‌های نمایش

en: Role
fa: نقش

en: Users
fa: کاربران

en: Flag
fa: علامت

en: Threshold
fa: آستانه

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: Tokens
fa: توکن‌ها

en: The update has been performed.
fa: به‌روزرسانی انجام شد.

en: Entity
fa: عنصر

en: Greater than
fa: بزرگتر از

en: Less than
fa: کوچکتر از

en: flag
fa: علامت

en: Delete action
fa: حذف عملکرد

en: Argument type
fa: نوع آرگومان

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Content ID
fa: شناسه محتوا

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: export
fa: صدور

en: Flagged
fa: علامت گذاری شده

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
fa: گره‌ها محتوای اصلی یک سایت دروپال هستند.

en: Comments are responses to node content.
fa: دیدگاه‌ها پاسخی به محتوای گره هستند.

en: Users who have created accounts on your site.
fa: کاربرانی که در سایت شما حساب ایجاد کرده‌اند.

en: Current user
fa: کاربر جاری

en: manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: Machine name: @name
fa: نام ماشینی: @name
