Flag (7.x-3.8) - en to ur translation catalogue (20 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: enable
ur: فعال

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: List
ur: فہرست

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Comments
ur: تبصرے

en: Action
ur: ایکشن

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Weight
ur: وزن

en: edit
ur: ترمیم

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Entity type
ur: Entity کی قسم
