Spider Flash Calendar (7.x-1.7) - en to fa translation catalogue (61 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Priority
fa: اولویت

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Go
fa: برو

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Save
fa: ذخیره

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: Time
fa: زمان

en: Event
fa: رویداد

en: Text
fa: متن

en: ID
fa: شناسه

en: From
fa: از

en: Published
fa: منتشر شده

en: Events
fa: رویدادها

en: Mon
fa: د.

en: Tue
fa: س.

en: Wed
fa: چ.

en: Thu
fa: پ.

en: Fri
fa: جمعه

en: Sat
fa: ش.

en: Sun
fa: ی.

en: January
fa: ژانویه

en: February
fa: فوریه

en: March
fa: مارس

en: April
fa: آوریل

en: May
fa: می

en: June
fa: ژوئن

en: July
fa: ژوئیه

en: August
fa: اوت

en: September
fa: سپتامبر

en: October
fa: اکتبر

en: November
fa: نوامبر

en: December
fa: دسامبر

en: Jan
fa: ژانویه

en: Feb
fa: فوریه

en: Mar
fa: مارس

en: Apr
fa: آوریل

en: Jun
fa: ژوئن

en: Jul
fa: ژوئیه

en: Aug
fa: اوت

en: Sep
fa: سپتامبر

en: Oct
fa: اکتبر

en: Nov
fa: نوامبر

en: Dec
fa: دسامبر

en: Themes
fa: پوسته‌ها

en: Apply
fa: تایید

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: عدم انتشار

en: Date end
fa: تاریخ خاتمه
