Spider Flash Calendar (7.x-1.7) - en to id translation catalogue (49 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Priority
id: Prioritas

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Go
id: Cari

en: Date
id: Tanggal

en: Save
id: Simpan

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: Time
id: Waktu

en: Event
id: Acara

en: Text
id: Teks

en: From
id: Dari

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Events
id: Acara

en: Mon
id: Sen

en: Tue
id: Sel

en: Wed
id: Rab

en: Thu
id: Kam

en: Fri
id: Jum

en: Sat
id: Sab

en: Sun
id: Min

en: January
id: Januari

en: February
id: Februari

en: March
id: Maret

en: May
id: Mei

en: June
id: Juni

en: July
id: Juli

en: August
id: Agustus

en: October
id: Oktober

en: November
id: Nopember

en: December
id: Desember

en: Aug
id: Agu

en: Oct
id: Okt

en: Dec
id: Des

en: New
id: Baru

en: Themes
id: Tema

en: Apply
id: Terapkan

en: Publish
id: Tampilkan

en: Unpublish
id: Tidak tampilkan
