Flexiform (7.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (56 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: more
it: altro

en: Administration
it: Amministrazione

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: Parent
it: Genitore

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: remove
it: rimuovi

en: View
it: Visualizza

en: Path
it: Percorso

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Add page
it: Aggiungi pagina

en: Page
it: Pagina

en: Published
it: Pubblicato

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Sticky at top of lists
it: Sempre in cima agli elenchi

en: configure
it: configura

en: Desc
it: Disc

en: General
it: Generale

en: Sort by
it: Ordina per

en: Entity
it: Entità

en: revert
it: ripristina

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: clone
it: duplica

en: export
it: esporta

en: translate
it: traduci

en: Edit Link
it: Modifica link

en: Displays
it: Visualizzazioni

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Add new group: you need to provide a label.
it: Aggiungi un nuovo gruppo: devi specificare un'etichetta.

en: Add new group: you need to provide a group name.
it: Aggiungi un nuovo gruppo: devi specificare un nome del gruppo.

en: Add element
it: Aggiungi elemento

en: Operations links
it: Link operativi

en: Change widget type.
it: Cambia il tipo di widget.

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Parent for @title
it: Genitore per @title

en: There are no inactive rules.
it: Nessuna regola disattivata.

en: Master
it: Principale
