Flexiform (7.x-1.0-beta7) - en to ar translation catalogue (71 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Cancel
ar: إلغاء

en: more
ar: المزيد

en: Administration
ar: الإدارة

en: Tags
ar: وسوم

en: view
ar: عرض

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Parent
ar: الأب

en: Category
ar: التصنيف

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: Access
ar: الوصول

en: remove
ar: إزالة

en: View
ar: عرض

en: Path
ar: المسار

en: Refresh
ar: تحديث

en: Menu
ar: القائمة

en: Page
ar: الصفحة

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Sticky at top of lists
ar: مُثَبَّت أعلى القوائم

en: configure
ar: ضبط

en: Widget
ar: ودجة

en: Desc
ar: تنازلي

en: General
ar: عام

en: Normal menu item
ar: عنصر القائمة العادي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Entity
ar: الكيان

en: None.
ar: لا شيء.

en: revert
ar: استرجاع

en: Apply
ar: تطبيق

en: Keyword
ar: كلمة مفتاحيّة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Selection type
ar: نوع الاختيار

en: clone
ar: استنساخ

en: Comment forms
ar: نماذج التعليق

en: export
ar: تصدير

en: translate
ar: ترجمة

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Dropdown
ar: القائمة المنسدلة

en: Select terms
ar: أختر مصطلحات

en: - All -
ar: - الكل -

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Change widget type.
ar: تغيير نوع الودجة

en: Comment display
ar: عرض التعليقات

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Parent for @title
ar: أب لـ @title

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Comment fields
ar: حقول التعليقات

en: There are no inactive rules.
ar: لا توجد قواعد غير النشطة.

en: Master
ar: الرئيسي

en: Filter by tag
ar: الانتقاء حسب الوسم
