Flexiform (7.x-1.0-beta7) - en to fa translation catalogue (80 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Confirm
fa: تایید

en: Cancel
fa: لغو

en: more
fa: بیشتر

en: Administration
fa: مدیریت

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: پیوند

en: Parent
fa: والد

en: Category
fa: دسته بندی

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Access
fa: دسترسی

en: remove
fa: حذف

en: View
fa: مشاهده

en: Path
fa: مسیر

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: Menu
fa: منو

en: Page
fa: صفحه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Sticky at top of lists
fa: ماندگار در بالای فهرست‌ها

en: configure
fa: پیکربندی

en: Widget
fa: ساختار

en: Desc
fa: نزولی

en: General
fa: عمومی

en: Tab
fa: زبانه

en: Normal menu item
fa: آیتم منوی معمولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Entity
fa: عنصر

en: None.
fa: هیچکدام.

en: revert
fa: بازگشت

en: Apply
fa: تایید

en: ,
fa: ،

en: Keyword
fa: کلید واژه

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Selection type
fa: نوع انتخاب

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: export
fa: صدور

en: translate
fa: ترجمه

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Bundle
fa: بسته

en: Displays
fa: نمایش ها

en: Select terms from vocabulary @voc
fa: انتخاب واژه‌ها از واژگان @voc

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Menu type
fa: نوع منو

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: Change widget type.
fa: تغییر نوع ساختار.

en: Comment display
fa: نمایش دیدگاه

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Parent for @title
fa: والد %title

en: Custom HTML
fa: کد HTML سفارشی

en: Asc
fa: صعودی

en: Comment fields
fa: فیلدهای دیدگاه

en: There are no inactive rules.
fa: قانون غیرفعالی وجود ندارد.

en: Master
fa: مدیر

en: Filter by tag
fa: فیلتر کردن بر اساس برچسب

en: manage form fields
fa: اداره فیلدهای فرم

en: manage form entities
fa: اداره عناصر فرم

en: Manage Forms
fa: اداره فرم‌ها

en: manage forms
fa: اداره فرم‌ها
