Flexiform (7.x-1.0-rc4) - en to ro translation catalogue (99 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Administration
ro: Administrare

en: Tags
ro: Etichete

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Parent
ro: Părinte

en: Category
ro: Categorie

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Access
ro: Acces

en: remove
ro: elimină

en: View
ro: Afişează

en: Path
ro: Cale

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: Menu
ro: Meniu

en: The username %name does not exist.
ro: Utilizatorul  %name nu există.

en: Save Settings
ro: Salvați Setările

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Page
ro: Pagina

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Never
ro: Niciodată

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: configure
ro: configurează

en: Authored by
ro: Autor

en: Default Value
ro: valoare implicită

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: State
ro: Status

en: Desc
ro: Descendent

en: Redirect
ro: Redirecționare

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Normal menu item
ro: Element de meniu normal

en: Save settings
ro: Salvare opţiuni

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Condition
ro: Condiție

en: Regular expression
ro: Expresie regulată

en: Leave blank for %anonymous.
ro: Lăsaţi liber pentru %anonymous.

en: The configuration has been saved.
ro: Configuraţia a fost salvată.

en: Add new group
ro: Adaugă un grup nou

en: Entity
ro: Entitate

en: None.
ro: Niciunul.

en: Buttons
ro: Butoane

en: Display Options
ro: Opțiuni de afișare

en: Parent term
ro: Părintele termenului

en: revert
ro: revenire

en: Apply
ro: Aplică

en: Select
ro: Alege

en: Edit page
ro: Editează pagina

en: Number of values
ro: Număr de valori

en: Keyword
ro: Cuvânt cheie

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Selection type
ro: Tipul de selecţie

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Step
ro: Pas

en: Effect
ro: Efect

en: Edit Link
ro: Editați legătura

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Bundle
ro: Pachet

en: Delete Link
ro: Legătură de ștergere

en: Displays
ro: Afișări

en: Dropdown
ro: Listă verticală

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Maximum number of values users can enter for this field.
ro: Numărul maxim de valori pe care un utilizator poate să le introducă pentru acest câmp.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
ro: 'Nelimitat' va oferi un buton de 'Adaugare' astfel încât utilizatorii pot adăuga oricâte valori doresc.

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Comment display
ro: Afișare comentarii

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Parent for @title
ro: Părinte pentru @title

en: Asc
ro: Ascendent

en: Comment fields
ro: Câmpuri comentariu

en: Master
ro: Expert
