Flex Slider (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Title
id: Judul

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: None
id: Tiada

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Fade
id: Redup

en: Animation speed
id: Kecepatan animasi

en: Cache cleared.
id: Cache telah dibersihkan.

en: %name must be a positive integer.
id: %name harus bilangan bulat positif.

en: %name must be a number.
id: %name harus bernilai angka.

en: None (original image)
id: Tidak ada (gambar asli)
