Flickr (7.x-1.6) - en to de translation catalogue (36 entries)

en: photos
de: Fotos

en: List
de: Liste

en: all
de: alle

en: Block settings
de: Blockeinstellungen

en: Update interval
de: Aktualisierungsintervall

en: Change settings for the flickr module.
de: Einstellungen für das Flickr-Modul ändern.

en: Flickr photos
de: Flickr Fotos

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: Flickr settings
de: Einstellungen für Flickr

en: Flickr and Drupal integration.
de: Flickr und Drupal Integration

en: Sort order
de: Sortierreihenfolge

en: map
de: Karte

en: Random
de: Zufall

en: class
de: Klasse

en: Latest
de: Neueste

en: ago
de: her

en: or
de: oder

en: by
de: von

en: Photo
de: Foto

en: Item Type
de: Artikeltyp

en: User Id
de: Benutzer-ID

en: @count photo | @count photos
de[0]: @count Foto
de[1]: @count Fotos

en: Cloud
de: Wolke

en: videos
de: Videos

en: video
de: Video

en: and
de: und

en: Filter settings
de: Filter-Einstellungen

en: favorites
de: Favoriten

en: at
de: via

en: Tagged
de: Verschlagwortet

en: photo
de: Foto

en: Most relevant
de: Am Relevantesten

en: All Rights Reserved
de: Alle Rechte vorbehalten

en: Nothing
de: Nichts

en: Media type
de: Medientyp

en: Most viewed
de: Meistgelesen
