Flickr (7.x-1.8) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: photos
id: foto

en: List
id: Daftar

en: Tags
id: Tag

en: No
id: Tidak

en: all
id: semua

en: Date
id: Tanggal

en: Size
id: Ukuran

en: None
id: Tiada

en: - None -
id: - Tiada -

en: Preview
id: Pratinjau

en: Display
id: Tampilan

en: Update interval
id: Interval pembaruan

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Sort order
id: Urutan sortir

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Random
id: Acak

en: class
id: kelas

en: ago
id: yang lalu

en: or
id: atau

en: by
id: oleh

en: Photo
id: Foto

en: Blocks
id: Blok

en: and
id: dan

en: at
id: pada

en: Image styles
id: Gaya gambar

en: Nothing
id: Tidak ada
