Flickr (7.x-1.8) - en to uk translation catalogue (60 entries)

en: photos
uk: фотографії

en: List
uk: Список

en: error
uk: помилка

en: Tags
uk: Теґи

en: No
uk: Ні

en: all
uk: все

en: Date
uk: Дата

en: Size
uk: Розмір

en: None
uk: Немає

en: - None -
uk: - Немає -

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: px
uk: пікс

en: Display
uk: Показ

en: Devel module
uk: Модуль devel

en: Update interval
uk: Періодичність оновлення

en: Flickr error @error_id: %flickr_error
uk: Помилка Flickr @error_id: %flickr_error

en: Advanced
uk: Розширені

en: Sort order
uk: Впорядкування

en: map
uk: карта

en: Border
uk: Рамка

en: Background color
uk: Колір тла

en: Random
uk: Випадково

en: class
uk: клас

en: Latest
uk: Останнє

en: Template
uk: Шаблон

en: km
uk: км

en: to
uk: до

en: ago
uk: тому

en: Date formats
uk: Формати дати

en: or
uk: або

en: by
uk: за авторством

en: Photo
uk: Фото

en: Item Type
uk: Тип елементу

en: User Id
uk: ID користувача

en: Sets
uk: Установки

en: Cloud
uk: Хмара

en: Blocks
uk: Блоки

en: videos
uk: відео

en: Filter options
uk: Параметри фільтра

en: Border color
uk: Колір рамки

en: video
uk: відео

en: Minimum font size
uk: Мінімальний розмір шрифту

en: Shadow
uk: Тінь

en: Rounded corners
uk: Заокруглення кутів

en: Guidelines
uk: Рекомендації

en: and
uk: та

en: Opacity
uk: Непрозорість

en: More info
uk: Розширена інформація

en: Global options
uk: Загальні параметри

en: Shadow color
uk: Колір тіні

en: at
uk: на

en: photo
uk: світлина

en: Image styles
uk: Стилі зображень

en: Colorbox settings
uk: Налаштування Colorbox

en: Nothing
uk: Нічого

en: Border width
uk: Ширина границі

en: Media type
uk: Тип носія

en: Enable Debug Output
uk: Увімкнути зневаджувальне виведення

en: Unable to set cURL option @opt : @value
uk: Неможливо встановити опцію cURL @opt : @value

en: Project page on Drupal.org
uk: Сторінка проекту на Drupal.org
