FlickrUp (7.x-1.0-alpha3) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Flickr API Key
id: Kunci API Flickr

en: enabled
id: hidup

en: yes
id: ya

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Remove
id: Hapus

en: Image
id: Gambar

en: no
id: tidak

en: Original image
id: Gambar asli

en: Not installed
id: Tidak terpasang

en: class
id: kelas

en: Key
id: Kunci

en: Style
id: Gaya

en: Installed
id: Terinstal

en: width
id: lebar

en: height
id: tinggi

en: About
id: Tentang

en: Not set
id: Tidak disetel

en: Files must be less than !size.
id: Ukuran berkas harus kurang dari !size.
